czwartek, 12 lipca 2018

JAK POKONAĆ NIEZADOWOLENIE Z SIEBIE ?


Jak pokonać niezadowolenie z siebie?

Tekst został napisany specjalnie dla miłej Czytelniczki.

 Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna to ładna blondynka, ma 36 lat i pracuje w znanej korporacji w Warszawie

 Problem Anny to stale niezadowolenie z siebie. Nie jest taka, jakby chciała. Nie podoba jej się swój wygląd. Zawsze jak rozmawia z innymi kobietami czuje się od nich gorsza, brzydsza, głupsza, mniej kompetentna…

    Anna miała ostatnio prezentację przed ważnym klientem.. Nie spała w nocy. Prezentacja udała się tak przynajmniej powiedział przełożony Anny, ale ona już stale rozmyślała jakie błędy zrobiła i czuła złość. Zastanawiała się dlaczego mimo starannego przygotowania nie powiedziała o tylu ważnych sprawach dla klienta. Nie była zadowolona jak szef powiedział, że było OK. Anna nie wierzy w komplementy, nie przyjmuje do wiadomości, że może być w czymś dobra, że coś zrobiła profesjonalne… Dla niej zawsze jest za mało, żle.

 

Anna stawia wysokie wymagania nie tylko sobie ale też swojemu mężowi Arturowi. Denerwuje ją że Artur podchodzi do życie na luzie, nie stara się. Jak Artur posprząta Anna nie jest zadowolona. Krzyczy na niego, że wszystko co robi , robi niedokładnie. A przecież w mieszkaniu musi  panować perfekcyjny porządek. Artur mówi, że ma tego dosyć.

Anna jest perfekcjonistką. Denerwują ją ludzie, którzy podchodzą do pracy w inny sposób. Przecież oni powinni dawać z siebie 100% tak jak ona. Przez takie podejście często dochodzi do konfliktów w pracy oraz do domowych kłótni z mężem.

 Anna nie lubi swojego wyglądu. Jak patrzy na inne dziewczyny czuje zawiść...

 

 Co zrobić gdy jesteś stale z siebie niezadowolona?

 

Po pierwsze dotrzeć do przyczyny swojego niezadowolenia. Często niezadowolenie powiązane jest z niskim poczuciem wartości i dążeniem do perfekcji. Opisywana wyżej Anna nie miała dobrych wzorców wyniesionych z domu rodzinnego. Rodzice Anny oczekiwali od niej zawsze najlepszych wyników w szkole, później na studiach. Mama Anny zawsze mówiła jej, że ona może więcej i była niezadowolona z niej. Anna powinna być najlepsza we wszystkim a jeśli nie jest to wina jej lenistwa i braku ambicji…

 

Po drugie, porównywanie się z innymi nie ma sensu bo oczywiste jest, że każdy z nas wychował się w innej rodzinie, inną szkołę skończył, ma odmienne usposobienie i predyspozycje.

 

Po trzecie, warto powalczyć przy pomocy technik opracowanych przez coacha nad swoimi negatywnymi emocjami złością a nawet nienawiścią odczuwaną w stosunku do siebie. Często ludzie, którzy są stale niezadowoleni z samych siebie, mają nadmierny samokrytycyzm  i najmniejszy błąd sprawia, że są zdenerwowani.  Słynny amerykański psycholog Albert Ellis podkreśla, że najważniejsza jest praca nad negatywnymi przekonaniami, które prowadzą do dezadaptacyjnych zachowań i emocji.

 

Po czwarte, u osób odczuwających stałe niezadowolenie z siebie występuje częste deprecjonowanie pozytywnych wydarzeń. Osoby stale z siebie niezadowolone nie dostrzegają swoich małych i większych sukcesów ani też nie doceniają gdy coś dobrego im się zdarza.

 

Po piąte, warto działać aby stale niezadowolenie z siebie pokonać bo może to się przerodzić w depresję...

 Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz proszę bezpośrednio- oto mój email dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku SJeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do arinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 ttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

1 komentarz:

  1. O rany, takie ciągłe niezadowolenie z siebie musi być bardzo męczące...
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń